Piórniki szkolne dla chłopców i dziewczynek

Piórniki szkolne są bardzo ważnym elementem wyprawki dla dzieci rozpoczynających naukę. Ich wygląd i pojemność należy dostosować do potrzeb pociechy, ale też ich upodobań i zainteresowań. Dobrym pomysłem mogą być piórniki z przegródkami, które pozwalają zachować ład i porządek w artykułach piśmienniczych.

W sklepach z artykułami papierniczymi można spotkać jasny podział na piórniki dla chłopców i dziewczynek. Posiadają one odmienne wzory i kolorystykę, które są zgodne z popularnymi wśród dzieci bajkami i tematami. Wybierając piórnik szkolny dla dziecka warto więc zwrócić uwagę na ten podział, tak aby wybrać akcesoria możliwie jak najbardziej zgodne z zainteresowaniami dziecka.

 

Jeśli jednak pociecha ma dość nietuzinkowe upodobania – dziewczynka interesująca się autami lub chłopiec lubiący błyszczące ozdoby – tak naprawdę nie ma przeszkód, by kupić jej piórnik PWN przeznaczony dla przeciwnej płci. Dzieci w dzisiejszych czasach, choć często krytyczne wobec rówieśników, coraz rzadziej zwracają uwagę na takie szczegóły. Odmówienie dziecku zakupu wybranego piórnika ze względu na zdanie innych może być dla niego bardzo krzywdzące.

 

Oczywiście w sklepach można znaleźć również piórniki uniwersalne, które sprawdzą się dla dzieci obu płci. Najczęściej są one w dość stonowanych, uniwersalnych barwach i posiadają wzory geometryczne. Dlatego zarówno dla dziewczynek jak i chłopców można kupić piórnik ze wzorem w kratkę lub złożonym z powtarzających się, kolorowych rombów. Ostateczny wybór warto jednak pozostawić dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *