Jak wybrać najlepszy plecak na kółkach?

Wybór tornistra szkolnego to nie jest prosta sprawa. W trakcie procesu decyzyjnego należy bowiem zwrócić uwagę na szereg różnorodnych czynników. Oto niektóre z nich.

Wielkość i pojemność plecaka

Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą to, że plecak szkolny powinien być dostosowany zarówno do wieku i wzrostu dziecka jak i do wielkości przyborów szkolnych, które będą się w nim znajdowały. Jednym z najczęstszych błędów w tym przypadku jest kupowanie wysokiego, ale wąskiego plecaka do którego później nie chcą się zmieścić wszystkie książki i zeszyty, zwłaszcza te o nietypowych wymiarach.

Ciężar plecaka

W dzisiejszych czasach, gdy waga całego szkolnego ekwipunku wynosi często około dziesięciu kilogramów, niezmiernie istotna staje się waga samego plecaka. Niestety, te najlżejsze i najbardziej delikatne plecaki cechują się słabą wytrzymałością – mogą nie dotrwać do końca roku szkolnego. Złotym środkiem w tym przypadku będzie plecak na kółkach. Plecaki na kółkach mają specjalną konstrukcję umożliwiającą prowadzenie ich po chodnikach przy pomocy wysuwanej rączki. Jest to bardzo wygodne, a co najważniejsze – taki sposób transportu plecaka nie wpływa negatywnie na układ szkieletowy młodego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *