Fantazja dziecka – czym ją stymulować?

zabawki-kreatywne

Dzieci posiadają wrodzoną, wspaniałą wyobraźnię, która powoduje, że nigdy nie potrafią się one nudzić. Kreatywne dzieciaki zawsze znajdą ciekawą zabawkę w zwykłych przedmiotach codziennego użytku lub wymyślą dla nich niebanalne zastosowanie. Cecha ta z biegiem lat nieco zanika, a szkoda – bo w wielu zawodach i hobby może ona być głównym czynnikiem generującym nasze osobiste i zawodowe sukcesy.

Warto w rozsądny sposób stymulować fantazję dziecka, na przykład poprzez zabawki kreatywne. Są to wszelkie materiały plastyczne, pozwalające rozwijać wyobraźnię dziecka, ale nie tylko. W dobrych sklepach możemy dostać wszelkiego rodzaju masy plastyczne wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych, bardzo łatwe w ugniataniu i modelowaniu. Można z nich stworzyć na przykład ulubione ciasteczka, pizzę lub inne „smakołyki”, z których później urządzimy urodzinowe przyjęcie dla lalek.

Zabawki kreatywne dla dziewczynek to również wszelkie lalki i postaci, które należy pomalować, wystylizować, uczesać. To zabawki, które w naturalny sposób pobudzają fantazję u dziewczynki, uczą ją jak należy pielęgnować i czesać włosy, a także wykonywać makijaż. To coś w rodzaju wstępu do prawdziwego malowania się i czesania, co pozwala dziewczynce otworzyć się na nowe pomysły. Dzięki temu młoda dama nie będzie ograniczała się do tego, co robią i jak wyglądają jej koleżanki, lecz sama będzie w stanie kreować swój własny styl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *